Nový monument v Benátkach z mozaiky

Od 3. júna 2014 sa talianske Benátky pýšia novým sochárskym monumentom „The Sky Over Nine Columns“. Súbor deviatich stĺpov, vytvorených nemeckým umelcom Heinzom Mackom v spolupráci s nadáciou Giorgio Cini Foundation a spoločnosťou Trend, bude na ostrove San Giorgio Maggiore v Benátkach k videniu v období od 3. júna do 23. novembra 2014 .
05 novy monument v Betatkach z mozaiky

Deväť stĺpov vysokých viac ako sedem metrov je pokrytých zlatou mozaikou vyrobenou spoločnosťou Trend. Pre Heinza Macka sú stĺpy, vyzdobené 850 000 kostičkami zlatej mozaiky, nástrojom pre hru so svetlom: cez deň budú odrážať svetlo slnka, cez noc svetlo mesiaca a zároveň sa budú zrkadliť vo vode. Zlatá mozaika je manifestáciou dlhodobej tradície lokálnych zručností. Zlaté stĺpy „The Sky Over Nine Columns“ slúžia ako svetelný element, ktorý vytvára bohatú panorámu Benátok ako ich ďalší okúzľujúci prvok. Hainz Mack pracuje viac ako 60 rokov ako maliar a sochár, je spoluzakladateľom medzinárodného hnutia ZERO, dlhodobo rozvíja súhru svetla a farieb a práve svetlo hrá významnú rolu vo všetkých jeho umeleckých dielach.

04 novy monument v Betatkach z mozaiky

Monument „Sky Over Nine Columns“ bude vystavený paralelne so 14. medzinárodným architektonickým bienálom, ktorý sa bude konať od soboty 7. júna do nedele 23. novembra 2014 v Giardini, Arsenale a na ďalších miestach v Benátkach. Tento rok je bienále vedené Remom Kolhaasem a ním vybranej témy tohtoročného bienále je: ZÁKLADY.