Výber dlažby patrí k neodmysliteľnej a veľmi významnej časti vytvárania interiéru nášho bývania a  rozhodne by sme ho nemali podceniť. Pri výbere je nutné zvážiť niekoľko aspektov, aby sme si vybrali obklady a dlažby, ktoré nebudú len vizuálne pútavé ale aj trvácne.

Dôležitým impulzom pre samotný výber je parameter odolnosti dlažby voči mechanickým a poveternostným vplyvom či jej životnosť. Ďalej jej pevnosť, nasiakavosť, protišmykovosť, tepelná vodivosť, farebnosť či napríklad možnosti čistenia.

Jedným z materiálov, ktorý sa aktuálne teší obľube nielen kvôli vzhľadu, ale aj svojej kvalite je gres.

Gres predstavuje homogénny, teda jednoliaty materiál, ktorý sa vyrába z kameňa rozdrveného na prach. Kameň po rozdrvení vo výrobe vylisujú a dvakrát vypáli pri vysokej teplote, vyššej ako v prípade keramickej dlažby.

 

Po vypálení vzniknú mrazuvzdorné, nenasiakavé a oteruvzdorné kachličky vhodné rovnako do interiéru ako aj exteriéru. Obklady a dlažby sú dostupné v rôznych veľkostiach, hrúbkach, povrchových úpravách aj farebných prevedeniach.

Ak máte deti, alebo ste sami náchylní na padanie vecí, ktoré môžu poškodiť aj pevný povrch dlažby, pri grese sa nemusíte báť, že pod obitým povrchom sa objaví iná farba odhaleného vnútra, ktorá vôbec nekorešponduje so zvyškom dlaždice. Na rozdiel od keramickej dlažby je gres rovnaký, tak ako vnútri, tak i na povrchu.

 

Navyše, dlažba je dobrou voľbou pre kombináciu s podlahovým kúrením, nakoľko vedie teplo lepšie ako laminátové podlahy.

Pri výbere obkladov a dlažieb sa neváhajte obrátiť na našich špecialistov a určite sa zastavte u nás MAAG showroome , kde si môžete vybrať z unikátnych talianskych gresových obkladov a dlažieb v špičkovej kvalite.