Veľkoformátová dlažba

Veľkoformátové dlažby sa stali veľkým trendom v interiérovom dizajne. Vyrábajú sa od  rozmerov 120×240 cm  cez rozmer 100×300 cm až po 160×320 cm a stávajú sa pomaly bežným sortimentom väčšiny keramických fabrík v Taliansku.

Hrúbka lastier – ako tieto veľkoformátové obklady a dlažby nazývajú talianski výrobcovia je od 3 mm u matných materiálov do 6,5 mm u leštených materiálov. Na kuchynské linky sa veľkoformátové dlažby vyrábajú v hrúbke až 12 mm. Veľkoformátové platne sa ponúkajú rektifikované , čiže obrúsené na presný požadovaný rozmer a nerektifikovane ,ktoré slúžia na ďalšie opracovanie napríklad na kuchynské linky , alebo ako dosky jedálenského alebo kancelárskeho stola. Veľkoformátové obklady sa už bežne používajú ako obklady do kúpeľní aj v bežných bytoch.

Na pokládku veľkoformátových platní je vyškolených stále viac a viac skupín remeselníkov, ktorí sú vybavení  veľkými rezačkami sigma – až do 330 cm a používajú originálne prístroje na opracovanie hrán ci  vyrezávanie otvorov . Veľkoformátové dlažby sú čim ďalej viac aj cenovo dostupnejšie a preto sú tak populárne medzi klientami. Klasická gresová dlažba je veľmi tvrdá , ale krehká ,naopak veľkoformátové dlažby – lastre sú flexibilné ,pružné a to umožňuje aj ich lepší  presun a opracovávanie. Pri rekonštrukcie priestoru nie je potrebné odstraňovať pôvodný obklad ale je možné nalepiť veľkoformátové obklady – lastre priamo na pôvodný obklad.

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *